Vlastníte e-shop? Prepojte ho s CRM alebo mini ERP systémom. S FLOWii môžete hladko prevádzkovať svoj eshop a spravovať online predaj i jednotlivé platby, čo vám otvára nové príležitosti pre váš biznis.

V súčasnosti sa mnohé nákupy dejú online. Zákazník príde do e-shopu, vyberie si tovar, objedná ho, zaplatí a čaká. V pozadí celého nákupného procesu však prebieha veľa ďalších drobných činností, za ktorými sú ľudia. Čím viac činností a procesov máte nastavených vo firme, tým menej dochádza k chybovosti pri spracovaní objednávok zákazníkov a ich doručení.

CRM pre eshop

Dobrou správou je, že e-shop si dnes môžete zriadiť veľmi rýchlo. Slúžia na to rôzne platformy ako Shoptet alebo WooCommerce. Pomocou doplnkov (plugin), ktoré si môžete stiahnuť alebo zakúpiť, následne viete svoj eshop prepojiť s existujúcim CRM, ERP systémom alebo ekonomickým softvérom POHODA.

CRM vám predovšetkým pomáha v rozvoji vzťahov s vašimi zákazníkmi. V prípade, že už eshop máte, by CRM určite nemal chýbať vo vašich firemných procesoch. Vďaka nemu môžete rýchlo zistiť spätnú väzbu od vašich zákazníkov. Čím viac ich bude pribúdať, tým viac sa môžete v dátach bez dobrého CRM systému strácať alebo ich dokonca nevyužijete na rast vášho biznisu, čo je škoda.

Výhodou CRM a mini ERP systému od FLOWii je, že sme ho prepojili s WordPress WooCommerce eshopovou platformou a dokonca aj so Shoptetom. WooCommerce FLOWii Connector a Shoptet FLOWii plugin sú nástroje, ktoré vám v pravidelných časových intervaloch obojsmerne synchronizujú dáta medzi WordPress WooCommerce e-shopom alebo Shoptet eshopom a aplikáciou FLOWii.

Prečo sa oplatí prepojiť CRM od FLOWii so Shoptetom alebo s WooCommerce?

 • Zjednodušíte rozhodovanie zákazníka (e-shop)
 • Sprehľadníte prístup k vašim informáciám (e-shop)
 • Značne zjednodušíte platobný proces (e-shop)
 • Zjednodušíte dodanie tovaru (e-shop)
 • Monitorujete zákaznícku spokojnosť (e-shop/CRM)
 • Evidujete a účtujete dokladov (fakturačný a ekonomický systém)
 • Cross selling - krížový predaj resp. predaj ďalších produktov a služieb (CRM)

Čo dokáže prepojenie FLOWii s WooCommerce alebo so Shoptetom?

 • Prenos zákazníkov z WooCommerce/ Shoptet do FLOWii (sekcia Partneri)
 • Prenos objednávok z WooCommerce/ Shoptet do FLOWii (sekcia Fakturácia)
 • Prenos základných údajov o produktoch a výrobkoch a ich kategóriách z FLOWii do WooCommerce/ Shoptetu (názvy produktov, predajné ceny, čísla produktov, počty kusov, stromová štruktúra kategórií)

Údaje o zákazníkoch a objednávkach sú jednosmerne importované z WooCommerce alebo Shoptetu do FLOWii, pričom opačným smerom sú importované údaje o produktoch. Vďaka pluginom môžete dokonca manuálne vykonať aj jednorazovú synchronizáciu. Ak potrebujete ihneď preniesť údaje z jedného systému do druhého, iba si vyberiete z ponuky príslušnú možnosť a vykonáte ju.

CRM prepojiť s eshopom? Prečo nie

Tým, že eshop prepojíte s CRM alebo mini ERP systémom, získate bohatú databázu kontaktov s vašimi zákazníkmi a obchodnými partnermi. Výhodou takéhoto systému je, že svoju databázu môžete zakaždým aktualizovať a rozširovať o predaje, zákazky a vaše obchodné aktivity.

CRM vám umožňuje evidenciu komunikácie, preferencií zákazníkov a históriu objednávok. ERP je komplexnejší systém v tom, že vám poskytuje aj riadenie zákaziek, projektov a úloh, online fakturáciu či evidenciu príjmov a výdavkov. To samozrejme zlepšuje plánovanie a riadenie vašich podnikových aktivít.

 • Import všetkých produktov a kategórií z FLOWii do e-shopu

Existujúce produkty a kategórie sa v e-shope aktualizujú (názvy, ceny, skladové stavy). Nové produkty importujete ako koncepty, aby ste ich mohli v eshope podľa potreby upraviť (popis, obrázky) a nakoniec vypublikovať.

 • Export/ prenos všetkých zákazníkov z e-shopu do FLOWii

Noví zákazníci sú pridaní, existujúci sú aktualizovaní.

 • Export všetkých nových objednávok z e-shopu do FLOWii

Úspešne prenesenej objednávke v e-shope je priradené číslo objednávky z FLOWii. Toto sa v e-shope zobrazuje v zozname objednávok a v detaile objednávky, vďaka čomu máte prehľad, ktoré objednávky sa úspešne preniesli.

 • Export všetkých doterajších objednávok z e-shopu do FLOWii

Ak už máte v e-shope objednávky, ktoré boli vygenerované ešte pred inštaláciou a aktiváciou FLOWii Connectora, môžete si ich všetky preniesť do FLOWii.

Ako pomáha prepojenie FLOWii s WooCommerce a Shoptetom?

 • Automaticky zapisuje a synchronizuje partnerov medzi CRM a eshopom
 • Automaticky zapisuje a sychronizuje objednávky medzi CRM a eshopom
 • Automaticky zapisuje a synchronizuje tovary medzi CRM a eshopom
 • Znižuje objem administratívnej práce
 • Minimalizuje chybovosť
 • Zrýchľuje efektivitu vašej firmy

S FLOWii môžete prevádzkovať svoj eshop a spravovať online predaj či jednotlivé platby, čo vám otvára iba nové príležitosti na rast podnikania. Skladové hospodárstvo od FLOWii zasa umožňuje efektívne sledovanie a riadenie vašich zásob.

Všetky tieto funkcie a riešenia pomáhajú firmám získavať prehľad v dátach, zlepšiť efektivitu zamestnancov a optimalizovať každodenné činnosti. A potom je tu ďalšia oblasť, ktorá je pre riadenie firmy nevyhnutná - účtovníctvo.

Prepojte eshop s účtovným a ekonomickým systémom

Každý živnostník, firma či organizácia je povinná si viesť účtovníctvo podľa platnej legislatívy. Vašu administratívu s fakturáciou však už dnes môžete zjednodušiť. Akonáhle si váš zákazník objedná tovar cez e-shop, FLOWii mu vygeneruje faktúru a zašle. Navyše sa vám všetky faktúry uložia do podnikového systému. Vo FLOWii máte faktúry vždy k dispozícií a môžete si ich manuálne alebo online prostredníctvom API zaslať do účtovného systému POHODA. Účtovný systém, ktorý spravuje váš účtovník, tieto doklady zaúčtuje a následne podá daňové priznanie.